سیسکو Prime Infrastructure

سیسکو Prime Infrastructure

امروزه نيازمندي سازمانها به شبكه هاي رايانه ايي باعث گسترش شبكه هاي محلي (LAN) و گسترده (WAN) در ابعاد بزرگ شده است كه این امر نياز به پروتكل ها ، نرم افزار و ابزار مديريت و كنترل شبكه را چندين برابر كرده است. امروزه چالش اصلي مديران شبكه مديريت شبكه در وضعيت بحراني با كمترين ضريب خطا است.در اين راستا مديران شبكه نيازمند ديد كامل و طبقه بندي شده و دقيق از تمامي بخش هاي شبكه و همينطور وضعيت و رويداد هاي رخ داده در تجهيزات شبكه و سرويس هاي مرتبط به آن هستند.

محصول سیسکو پرایم (Cisco Prime Infrastructure) يك ابزار مديريت شبكه است كه چرخه حيات مديريت يك شبكه كامل را با يك واسط گرافيكي پشتيباني مي كند. این محصول يك راه حل براي مديريت ، ساده سازي ، نظارت ، مانيتور كردن و بهينه سازي دستگاه هاي سيمي و بي سيم را براي مديران شبكه را فراهم ميكند. به این محصول سیسکو PI نيز گفته مي شود یکی از جامع ترين و كاربردي ترين راهكار براي پايش و مديريت آسان و خودكار شبكه نيز است هم بصورت فیزیکی و هم بصورت ماشین مجازی قابل راه اندازی میباشد.

Cisco Prime Infrastructure

قابلیت Lifecycle سیسکو پرایم

يكي از اهداف اصلي این محصول ساده سازي و راحت تر كردن وظايف مديريتي، مانيتورينگ، نظارتي و اتوماتيك كردن سيستم ها و شبكه هاي سازماني براي مديران و متخصصان شبكه است.آنها از اين راه براي ارتقا و بهتر كردن دانش و تجربه مشتريان خود استفاده مي كنند.اين راه حل مناسب و كارآمد به كاربران و مديران شبكه و سيستم تا دسترسي به ديد، گزارش ها ، كانفيگ و پيكربندي فايل ها و اجزا، عيب يابي و حل مشكلات درون شبكه و خيلي توانايي ها و قابليت هاي ديگر داشته باشند.

اين ويژگي هاي چرخه حيات به متخصصان شبكه اجازه ميدهد كه بتوانند عمليات هاي مورد نظر خود را اجرا كنند و نظارت بر روي اجزا را داشته باشند ، اقدام هاي شبكه ايي را طراحي كنند و از اجزا درون شبكه گزارش بگيرند به ميزان قابل توجهي سريع تر و ساده تر به همراه پيچيدگي هاي كمتر. در كنار همه اين ويژگي ها شانس گرفتن پشتيباني از فايل ها ، فيلتر هاي شبكه، رويداد ها را در اختيار مديران شبكه قرار ميدهد.

مشتریان میتوانند برای اطلاع از نحوه سفارش گذاری و تهیه انواع لایسنس سیسکو با کارشناسان بازرگانی شرکت افزار پرداز هوشمند سورنا ارتباط برقرار کنند.

قابلیت ذخیره سازی تنظیمات

نرم افزار Prime Infrastructure میتواند بصورت خودکار تنظیمات اعمال شده برروی تجهیزات را جمع آوری و آرشیو نماید و این اطمینان را برای مدیران بهمراه آورد تا تمامی اعمال انجام شده، تا لحظه کنونی و برروی تجهیزات سازمان، ثبت شده و قابل بازیابی میباشد. با استفاده از این قابلیت، مدیران میتوانند تنظیمات جدید را برروی تجهیزات اعمال کرده و درصورتی بوجود آمدن مشکل، تنظیمات قبلی را برروی دستگاه اعمال نمایند.

قابلیت یکپارچه شدن با APIC-EM

سیسکو Prime Infrastructure با هماهنگ شدن (Integration) با APIC-EM، راهکار سیسکو برای مدیریت شبکه ها با معماری سه لایه سنتی، میتواند چالش و زمان فرایندهای راه اندازی شعب جدید و تجهیزات شبکه را کاهش دهد. در روش نوآورانه Cisco Plug and Play و یا PnP، با معرفی سرور APIC-EM به تجهیزات جدید، آنها میتوانند فایل Bootstrap Config خود را، که حاوی تنظیمات مقدماتی برای ورود به شبکه است، در بدو راه اندازی از این سرور دریافت نموده و درون شبکه وارد شوند.

لایسنس سیسکو Prime Infrastructure

این نرم افزار هم از لایسنس های اسمارت و هم سنتی سیسکو پشتیبانی میکند و میتوان با تهیه لایسنس های گوناگونی برای این محصول، قابلیت های متفاوت آن را فعال کرد.

لایسنس سیسکو Prime Infrastructure

 انواع لایسنس سیسکو Prime Infrastructure شامل موارد زیر میشود:

لایسنسBaseاین لایسنس اولین لایسنسی است که پس از نصب این محصول درون شبکه به آن نیاز خواهید داشت و پیش نیازی برای تمامی لایسنس های دیگر میباشد.

لایسنسLifecycle: این لایسنس بمنظور تنظیم تجهیزات تحت مدیریت Prime Infrastructure لازم میباشد.

لایسنسAssurance: این لایسنس بمنظور تنظیم کردن تجهیزات دارای NetFlow بکار خواهد رفت.

لایسنس Collector: این لایسنس میزان NetFlow هایی که Prime Infrastructure در هر ثانیه میتواند پردازش کند را تعیین میکند.

لایسنس Data Centerاین لایسنس برای مدیریت سوئیچ های SAN کاربرد دارد.